Instrukcja obsługi i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Emerson Fieldvue są przeznaczone dla właścicieli i użytkowników, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne wykorzystywanie systemu. Instrukcja zawiera informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, instalacji, podłączania, konserwacji, regulacji i diagnostyki systemu. Instrukcja obsługi zawiera również wskazówki dotyczące bezpiecznego wykorzystywania systemu i najlepszych praktyk, w tym wymagania dotyczące uziemienia, instalacji, podłączania i konserwacji, a także informacje dotyczące przestrzegania przepisów i regulacji prawnych. Instrukcja obsługi i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Emerson Fieldvue pomagają właścicielom i użytkownikom zapewnić korzystanie z systemu zgodnie z zaleceniami producenta.
Ostatnia aktualizacja: Instrukcja obsługi i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Emerson Fieldvue
Szukają Państwo instrukcji obsługi do swojego urządzenia STIHL lub VIKING? W tym miejscu mają Państwo możliwość bezpłatnego pobrania instrukcji obsługi.
Wskazówki:
- STIHL stale pracuje nad dalszym udoskonalaniem wszystkich produktów i w związku z tym wprowadzane są także zmiany w instrukcjach obsługi. Może się tak zdarzyć, że występują różnice w opisie między znajdująca się w tym miejscu wersją instrukcji obsługi a Państwa urządzeniem. Prosimy uwzględniać również nasze broszury dotyczące bezpieczeństwa pracy.
- Do niektórych, już nie produkowanych modeli urządzeń, mogą nie być dostępne instrukcje obsługi w wersji online. W tym przypadku prosimy zwrócić się do Autoryzowanego Dealera lub napisać do nas.
- pl = język polski.
• Przed przystąpieniem do konserwacji urządzenia należy odłą‐
czyć je od zasilania.
• Do czyszczenia szyb w drzwiach nie należy używać ściernych
środków czyszczących ani ostrych, metalowych myjek, ponie‐
waż mogą one porysować powierzchnię, co może skutkować
pęknięciem szkła.
• Należy stosować wyłącznie termosondę zalecaną dla danego
modelu urządzenia.
• Aby wymontować prowadnice blach, należy odciągnąć najpierw
ich przednią, a następnie tylną część od bocznych ścianek. Za‐
montować prowadnice blach w odwrotnej kolejności.
2. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
2. 1 Instalacja
OSTRZEŻENIE!
Urządzenie może zainstalować wyłącz‐
nie wykwalifikowana osoba.
• Usunąć wszystkie elementy opakowania.
• Nie instalować ani nie używać uszkodzonego
urządzenia.
• Postępować zgodnie z instrukcją instalacji do‐
starczoną wraz z urządzeniem.
• Zachować ostrożność podczas przenoszenia
urządzenia, ponieważ jest ono ciężkie. Za‐
wsze używać rękawic ochronnych.
• Nigdy nie ciągnąć urządzenia za uchwyt.
• Zachować minimalne odstępy od innych urzą‐
dzeń i mebli.
• Należy zadbać o to, aby meble itp. znajdujące
się obok urządzenia i nad nim spełniały odpo‐
wiednie wymogi bezpieczeństwa.
• Boki urządzenia powinny sąsiadować z urzą‐
dzeniami lub meblami o tej samej wysokości.
Podłączenie do sieci elektrycznej
Występuje zagrożenie pożarem i pora‐
żeniem prądem elektrycznym.
• Wykwalifikowany elektryk powinien wykonać
wszystkie połączenia elektryczne.
• Urządzenie musi być uziemione.
• Należy upewnić się, że informacje o podłącze‐
niu elektrycznym podane na tabliczce znamio‐
nowej są zgodne z parametrami instalacji za‐
silającej. W przeciwnym razie należy skontak‐
tować się z elektrykiem.
• Należy zawsze używać prawidłowo zamonto‐
wanych gniazd elektrycznych z uziemieniem.
• Nie stosować rozgałęźników ani przedłużaczy.
• Należy zwrócić uwagę, aby nie uszkodzić
wtyczki ani przewodu zasilającego. Wymianę
uszkodzonego przewodu zasilającego należy
zlecić przedstawicielowi serwisu lub wykwalifi‐
kowanemu elektrykowi.
• Przewody zasilające nie mogą dotykać drzwi
urządzenia, zwłaszcza gdy drzwi są mocno
rozgrzane.
• Zarówno w przypadku elementów znajdują‐
cych się pod napięciem, jak zaizolowanych
części zabezpieczenie przed porażeniem prą‐
dem należy zamocować w taki sposób, aby
nie można go było odłączyć bez użycia narzę‐
dzi.
• Podłączyć wtyczkę do gniazda elektrycznego
dopiero po zakończeniu instalacji. Należy za‐
dbać o to, aby po zakończeniu instalacji urzą‐
dzenia wtyczka przewodu zasilającego była
łatwo dostępna.
• Jeśli gniazdo elektryczne jest obluzowane, nie
wolno podłączać do niego wtyczki.
32 www. electrolux. com
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Użytkowanie
Przeglądy i czynności obsługowe
Dane techniczne
Wszystkie informacje zawarte w niniejszej Instrukcji obsługi są aktualne na dzień jej wydania. Firma Hyundai zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w dowolnym momencie, zgodnie z polityką ciągłego udoskonalania wytwarzanych pojazdów.
Niniejsza Instrukcja ma zastosowanie do wszystkich wersji tego modelu pojazdu, dlatego zawiera opisy i objaśnienia wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego. W Instrukcji mogą znajdować się fragmenty, które nie dotyczą konkretnego egzemplarza pojazdu.
OSTROŻNIE: MODYFIKACJE POJAZDU HYUNDAI
Nie modyfikować pojazdu. Modyfikacje mogą wpływać negatywnie na jego trwałość lub bezpieczeństwo jazdy. Wprowadzenie modyfikacji może również stanowić naruszenie warunków gwarancji obejmującej pojazd. Ponadto dokonanie niektórych modyfikacji może oznaczać naruszenie obowiązujących przepisów.
INSTALACJA DLA RADIOSTACJI NADAWCZO-ODBIORCZEJ (CB RADIO) LUB TELEFONU KOMÓRKOWEGO
Pojazd jest wyposażony w układ wtryskowy sterowany elektronicznie i inne podzespoły elektroniczne. Nieprawidłowe wykonanie lub regulacja instalacji dla radiostacji nadawczo-odbiorczej (tzw. CB radia) albo telefonu komórkowego może wpływać negatywnie na układy elektroniczne samochodu. W przypadku montażu tego typu urządzenia należy dokładnie przestrzegać Instrukcji dostarczonej przez jego producenta lub zasięgnąć porady Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) Hyundai. Przedstawi ona wytyczne wykonania takiej instalacji i poinformuje o niezbędnych środkach ostrożności.
OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA ORAZ MOŻLIWOŚCI USZKODZENIA POJAZDU
Niniejsza Instrukcja zawiera fragmenty zatytułowane „NIEBEZPIECZEŃSTWO”, „OSTRZEŻENIE”, „OSTROŻNIE” i „UWAGA”. Znaczenie tych tytułów jest następujące:
NIEBEZPIECZEŃSTWO
Fragmenty zatytułowane „NIEBEZPIECZEŃSTWO” przedstawiają sytuacje, w których — w przypadku zlekceważenia ostrzeżenia — występuje poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia.
OSTRZEŻENIE
Fragmenty zatytułowane „OSTRZEŻENIE” przedstawiają sytuacje, w których — w przypadku zlekceważenia ostrzeżenia — może wystąpić poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia. png"/>OSTROŻNIE
Fragmenty zatytułowane „OSTROŻNIE” przedstawiają sytuacje, w których — w przypadku zlekceważenia ostrzeżenia — może dojść do odniesienia lekkich lub umiarkowanych obrażeń.
Fragmenty zatytułowane „UWAGA” przedstawiają sytuacje, w których — w przypadku zlekceważenia ostrzeżenia — może dojść do uszkodzenia pojazdu.
WSTĘP
Dziękujemy za zakup samochodu marki Hyundai. Witamy w rosnącym gronie użytkowników naszych pojazdów i gratulujemy wyboru! Jesteśmy przekonani, że połączenie elegancji i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych z niezawodnością pojazdów marki Hyundai przyniesie Państwu wiele satysfakcji.
Niniejsza Instrukcja obsługi przedstawia zasady prawidłowej eksploatacji, wymogi bezpieczeństwa, harmonogramy przeglądów oraz inne wskazówki dotyczące codziennego użytkowania samochodu. Przed rozpoczęciem jazdy należy dokładnie zapoznać się z niniejszą Instrukcją, ponieważ może to w znacznym stopniu przyczynić się do podniesienia satysfakcji z eksploatacji pojazdu.
Niniejsza Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące układów bezpieczeństwa oraz wyposażenia, ułatwiające wygodne i bezpieczne poruszanie się samochodem.
Zawiera również wytyczne dotyczące przeglądów okresowych i czynności obsługowych wpływających na bezpieczne użytkowanie pojazdu. Zalecamy, by wszelkie czynności kontrolne i obsługowe wykonywała Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai. Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai zapewnia najwyższy poziom czynności kontrolnych i obsługowych oraz innych usług, koniecznych podczas eksploatacji samochodu.
Niniejsza Instrukcja obsługi stanowi integralną część Państwa pojazdu i powinna być dostępna dla jego użytkownika w dowolnym momencie. W przypadku odsprzedaży pojazdu niniejszą Instrukcję obsługi należy przekazać nowemu Właścicielowi.
Zespół Hyundai
OSTROŻNIE
Stosowanie paliw, smarów, olejów i pozostałych płynów eksploatacyjnych o parametrach innych niż wskazane przez firmę Hyundai może spowodować poważne uszkodzenia silnika i/lub skrzyni biegów. Należy zawsze stosować wysokiej jakości paliwa, smary, oleje i płyny eksploatacyjne, spełniające normy podane w rozdziale 8 niniejszej Instrukcji.
Copyright 2017 HYUNDAI Motor Company. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej Instrukcji nie może być tłumaczona, powielana ani kopiowana w całości, we fragmentach, pod żadną postacią ani w żaden inny sposób, czy to mechaniczny czy elektroniczny, włączając w to wykonywanie fotokopii, nagrywanie i przechowywanie, bez uzyskania pisemnej zgody firmy HYUNDAI Motor Company.
Sposób korzystania z niniejszej Instrukcji
Dążymy do tego, by eksploatacja pojazdu sprawiała Państwu jak najwięcej satysfakcji. Niniejsza Instrukcja obsługi może być w tym pomocna. Dlatego zdecydowanie zalecamy uważną lekturę całej Instrukcji. Aby ograniczyć ryzyko zagrożenia dla zdrowia lub życia, należy przeczytać wszystkie fragmenty zatytułowane „NIEBEZPIECZEŃSTWO”, „OSTRZEŻENIE” i „OSTROŻNIE”, znajdujące się w Instrukcji.
Tekst uzupełniono ilustracjami, które uławiają zrozumienie sposobu korzystania z samochodu. Niniejsza Instrukcja przedstawia wyposażenie pojazdu oraz ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Zawiera ona również cenne porady dotyczące prawidłowej techniki jazdy w różnych warunkach drogowych.
Na początku niniejszej Instrukcji znajduje się ogólny spis treści. Przy wyszukiwaniu konkretnych informacji zachęcamy do korzystania z indeksu znajdującego na końcu Instrukcji, w którym wszystkie hasła-tematy zostały podane w porządku alfabetycznym.
Rozdziały: Niniejsza Instrukcja liczy osiem rozdziałów oraz indeks. Na początku każdego rozdziału również znajduje się spis treści. Pozwala on natychmiast zorientować się, czy dany rozdział zawiera szukane informacje.
Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa
Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego niniejsza Instrukcja podaje liczne środki ostrożności oraz procedury obsługi. Zawiera ona również ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach, które mogą spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie pojazdu.
Wspomniane zagrożenia oraz instrukcje bezpiecznego postępowania widnieją również na naklejkach znajdujących się w pojeździe.
Ostrzeżenia i wskazówki podane w niniejszej Instrukcji służą zapewnieniu bezpieczeństwa. Niestosowanie się do nich może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia.
Niniejsza Instrukcja zawiera fragmenty zatytułowane „NIEBEZPIECZEŃSTWO”, „OSTRZEŻENIE” i „OSTROŻNIE”, wyróżnione dodatkowo symbolem ostrzegawczym, oraz fragmenty „UWAGA”.
Jest to symbol, który ostrzega o możliwości odniesienia obrażeń. Aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia lub życia, należy postępować zgodnie ze wskazówkami oznaczonymi tym symbolem. Symbol ostrzegawczy stosowany jest zawsze w połączeniu z określeniem „NIEBEZPIECZEŃSTWO”, „OSTRZEŻENIE” lub „OSTROŻNIE”. png"/>NIEBEZPIECZEŃSTWO
Fragmenty zatytułowane „NIEBEZPIE-CZEŃSTWO” przedstawiają sytuacje, w których — w przypadku zlekceważenia ostrzeżenia — występuje poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia.
Wymagania dotyczące paliwa
Silnik benzynowy
Benzyna bezołowiowa
Aby uzyskać optymalne osiągi samochodu, należy używać benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej RON (Research Octane Number — liczba oktanowa ustalona badawczo) 95 lub wyższej/wartości przeciwstukowej AKI (Anti Knock Index) 91 lub wyższej. Można używać benzyny bezołowiowej o liczbie oktanowej RON 91 ÷ 94/wartości przeciwstukowej AKI 87 ÷ 90, lecz może to spowodować wyczuwalne pogorszenie osiągów samochodu. Nie stosować paliwa z dodatkiem metanolu.
Samochód jest zaprojektowany tak, aby uzyskiwać wysokie osiągi, minimalizować emisję szkodliwych składników spalin oraz osadzanie się nagaru na świecach zapłonowych. png"/>OSTROŻNIE
NIGDY NIE UŻYWAĆ BENZYNY OŁOWIOWEJ! Nawet jednokrotne użycie benzyny ołowiowej powoduje nieodwracalne uszkodzenie katalizatora, sondy lambda wchodzącej w skład układu sterowania silnikiem oraz wpływa na zwiększenie emisji szkodliwych składników spalin.
Nigdy nie wlewać do zbiornika paliwa żadnych środków do czyszczenia układu paliwowego, poza środkami zalecanymi przez producenta (szczegółowe informacje można uzyskać u autoryzowanego Dealera Hyundai).
OSTRZEŻENIE
• Nie dolewać paliwa do zbiornika po automatycznym wyłączeniu się pistoletu paliwowego.
• Aby nie dopuścić do rozlania paliwa zawsze sprawdzać, czy zakrętka wlewu paliwa jest prawidłowo dokręcona.
Benzyna z domieszką alkoholu
Na niektórych rynkach, obok benzyny bezołowiowej i/lub ołowiowej albo zamiast nich, sprzedawana jest mieszanka benzyny i alkoholu etylowego, zwanego etanolem lub alkoholem zbożowym albo mieszanka benzyny i alkoholu metylowego, zwanego metanolem lub alkoholem drzewnym. Ten rodzaj paliwa nazywany jest gazoholem.
Nie używać mieszanki benzyny i metanolu. Mieszankę benzyny i etanolu można stosować jedynie, jeżeli zawartość etanolu nie przekracza 10% (paliwo o oznaczeniu E10). Nieprzestrzeganie powyższego zalecenia może spowodować pogorszenie osiągów pojazdu i uszkodzenie układu paliwowego, układu sterowania silnikiem oraz układu kontroli emisji.
W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów nieprawidłowej pracy silnika należy przerwać używanie mieszanki benzyny i alkoholu (gazoholu).
Gwarancja producenta nie obejmuje usterek samochodu lub jego niewystarczających osiągów, jeżeli zostały spowodowane przez:
1. Gazohol zawierający więcej niż 10% etanolu.
2. Benzynę lub gazohol zawierające metanol.
3. Benzynę ołowiową lub gazohol ołowiowy. png"/>OSTROŻNIE
Nigdy nie używać gazoholu zawierającego metanol. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niewłaściwej pracy silnika należy zaprzestać używania gazoholu.
Domieszki do paliwa
Stosowanie domieszek do paliwa, takich jak:
– Silikonowa domieszka do paliwa,
– Manganowa (MMT) domieszka do paliwa,
– Ferrocenowa (na bazie żelaza) domieszka do paliwa,
– Inne domieszki do paliwa na bazie metali,
może spowodować wypadanie zapłonów, pogorszenie osiągów, gaśnięcie silnika, uszkodzenie lub korozję katalizatora oraz inne uszkodzenia wpływające negatywnie na trwałość jednostki napędowej.
Gwarancja na nowy samochód nie obejmuje usterek układu paliwowego i problemów z osiągami, które zostały spowodowane stosowaniem powyższych rodzajów paliw.
Używanie paliw z dodatkiem MTBE (eteru tert-butylowo-metylowego)
Hyundai zaleca unikanie paliw zawierających objętościowo więcej niż 15% MTBE (eteru tert-butylowo-metylowego) o zawartości wagowej tlenu większej niż 2, 7%.
Paliwo zawierające objętościowo więcej niż 15, 0% MTBE (więcej niż 2, 7% tlenu wagowo) może pogorszyć osiągi samochodu, spowodować blokadę układu paliwowego oparami paliwa lub utrudnić uruchamianie silnika. png"/>OSTROŻNIE
Gwarancja na nowy samochód nie obejmuje usterek układu paliwowego i problemów z osiągami, spowodowanych używaniem paliwa zawierającego metanol lub MTBE (eter metylowo-tert-butylowy) o stężeniu przekraczającym objętościowo 15% (zawartości wagowej tlenu powyżej 2, 7%).
Nie używać metanolu
W tym samochodzie nie wolno używać paliw zawierających metanol (alkohol drzewny). Ten rodzaj paliwa może pogorszyć osiągi samochodu i uszkodzić układ paliwowy, układ sterowania silnikiem oraz układ kontroli emisji.
Użytkowanie samochodu za granicą
W razie wyjazdu samochodem do innego kraju należy:
• Przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących rejestracji samochodu i ubezpieczenia.
• Upewnić się, że dostępne jest tam właściwe paliwo.
Silnik wysokoprężny
Olej napędowy
Do silników wysokoprężnych można używać wyłącznie dostępnego na rynku oleju napędowego, zgodnego z normą EN 590 lub równoważną (skrót EN oznacza Normę Europejską). Nie używać oleju napędowego do silników okrętowych, oleju opałowego ani żadnych niezatwierdzonych domieszek do paliwa. Paliwa tego typu mogą powodować przyspieszone zużycie lub uszkodzenie silnika i/lub układu paliwowego. Używanie niewłaściwych paliw lub domieszek do paliw powoduje wyłączenie gwarancji.
W tym pojeździe należy używać oleju napędowego o liczbie cetanowej powyżej 51. Jeżeli dostępne są oba rodzaje paliwa, w zależności od temperatury otoczenia należy używać paliwa letniego lub zimowego.
• Powyżej –5°C: olej napędowy letni.
• Poniżej –5°C: olej napędowy zimowy.
Obserwować wskaźnik poziomu paliwa i nie dopuszczać do samoczynnego wyłączania się silnika z powodu braku paliwa. Jeżeli silnik wyłączy się z powodu braku paliwa, przed jego ponownym uruchomieniem należy odpowietrzyć układ paliwowy.
W tym celu należy skontaktować się z Autoryzowaną Stacją Obsługi (ASO). png"/>OSTROŻNIE
Nie dopuszczać, aby do zbiornika paliwa dostała się benzyna lub woda. Jeżeli do zbiornika paliwa dostanie się benzyna lub woda, dla uniknięcia uszkodzenia pompy wysokociśnieniowej i silnika konieczne może się okazać spuszczenie paliwa z całego układu paliwowego i wypłukanie go. png"/>OSTROŻNIE
Ponieważ pojazd z silnikiem wysokoprężnym jest wyposażony w filtr cząstek stałych (DPF) zdecydowanie zaleca się stosowanie zwykłego oleju napędowego bez żadnych dodatków.
Stosowanie oleju napędowego z wysoką zawartością siarki (ponad 50 ppm siarki) i/lub niezalecanych dodatków do paliwa może spowodować usterkę filtra cząstek stałych (DPF) i/lub emisję białego dymu.
Biodiesel
W pojeździe można używać dostępnej na rynku mieszanki paliwowej „Biodiesel B7” — pod warunkiem, że nie zawiera ona więcej niż 7% tzw. biodiesla i że spełnia normę EN14214 lub równoważną (skrót EN oznacza Normę Europejską). Używanie biopaliw na bazie estrów metylowych oleju rzepakowego (RME), estrów metylowych kwasów tłuszczowych (FAME), estrów metylowych olejów roślinnych (VME), w których zawartość biodiesla przekracza 7% itp., a także mieszanie oleju napędowego z biodieslem w proporcji przekraczającej 7% biodiesla, może powodować przyspieszone zużycie i/lub uszkodzenie silnika, filtra cząstek stałych (DPF) oraz układu paliwowego. Naprawa lub wymiana zużytych albo uszkodzonych podzespołów pojazdu, spowodowana zastosowaniem niewłaściwego paliwa, nie jest objęta gwarancją producenta. png"/>OSTROŻNIE
• Nigdy nie używać oleju napędowego, biodiesla B7 ani żadnych innych paliw, które nie spełniają najnowszych wymogów technicznych przemysłu petrochemicznego. org/1999/xhtml">• Nigdy nie stosować domieszek ani dodatków do paliwa niezalecanych lub niezatwierdzonych przez producenta pojazdu.
Modyfikacje pojazdu
Nie należy modyfikować pojazdu. Modyfikacje mogą spowodować naruszenie obowiązujących przepisów i norm czystości spalin, wpływać negatywnie na osiągi pojazdu, jego trwałość i bezpieczeństwo jazdy.
Ponadto gwarancja nie obejmuje usterek lub nieprawidłowego działania pojazdu, wynikających z jego modyfikacji.
• Używanie nieautoryzowanych urządzeń elektrycznych lub elektronicznych może spowodować nieprawidłowe działanie pojazdu, uszkodzenia instalacji elektrycznej, rozładowanie akumulatora, a nawet pożar. Ze względów bezpieczeństwa nie należy używać nieautoryzowanych urządzeń elektrycznych ani elektronicznych.
Docieranie pojazdu
Należy pamiętać, że zastosowanie się do poniższych, prostych zaleceń w ciągu pierwszego 1000 km przebiegu może podnieść późniejsze osiągi pojazdu, zmniejszyć zużycie paliwa oraz zwiększyć trwałość podzespołów.
• Nie dopuszczać do zbyt wysokich prędkości obrotowych silnika.
• Podczas jazdy utrzymywać prędkość obrotową silnika w zakresie 2000 ÷ 4000 obr. /min.
• Nie utrzymywać przez dłuższy czas niezmiennej prędkości obrotowej silnika — ani wysokiej, ani niskiej. Prawidłowe dotarcie silnika wymaga zmian prędkości obrotowej.
• Aby zapewnić prawidłowe „ułożenie się” hamulców, unikać ostrego hamowania — z wyjątkiem sytuacji awaryjnych.
Ponadto przez pierwsze 2000 km przebiegu nie holować przyczepy.
Zwrot pojazdów wycofanych z użytkowania
Firma Hyundai szanuje zasady ochrony środowiska. Dlatego umożliwia zwrot wycofanego z użytkowania pojazdu marki Hyundai, zgodnie z dyrektywą europejską w sprawie wyeksploatowanych pojazdów.
Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej HYUNDAI: http://www. pl